ЧОМУ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ КАРІЄС?

Можливо ви помічали, що сучасна людина на сьогоднішній день набагато сильніше схильна до такого захворювання, як карієс. Чому так відбувається? У чому причина і як цьому запобігти?

На жаль, якість життя, на відміну від тривалості, різко погіршується. Цікаво, що наші предки набагато рідше страждали розвитком карієсу зубів. Дослідження показали, що бактерії, які входять в зубний наліт, років 20 тому не чинили настільки руйнівної дії на зуби. Чому?

установка стоматологической пломбы в клинике Багита

Причиною є харчування. Як не дивно це звучить, але завдяки вуглеводам, які увійшли в постійний раціон людини, хвороботворним бактеріям створюється сприятливе середовище для розмноження.

При взаємодії бактерій з вуглеводами виділяється кислота, яка руйнує спочатку пелликулу (органічна тонка плівка на емалі), а після- і емаль зуба. Оскільки початковий розвиток карієсу проходить безболісно і непомітно, важливо регулярно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду. Повірте, це обійдеться вам значно дешевше і не так болісно.

Також харчування впливає на стан шлунково-кишкового тракту, і, як наслідок, послаблює імунітет в цілому. Наш організм, як єдиний складний механізм. Важливу роль в ньому відіграють бактерії, які захищають його від впливу зовнішнього середовища.

Коли імунітет людини ослаблений, він не здатний в достатній мірі «відбивати» атаки шкідливих бактерій і в ротовій порожнині теж. Хвороботворні мікроорганізми починають масово розмножуватися, що призводить до багатьох захворювань, в тому числі і карієсу зубів.

Що можна зробити? Найважливіше – стежити за станом всього організму. Правильне харчування допоможе зберегти здорову мікрофлору і захистить від багатьох захворювань. Помірні заняття спортом і достатній сон також цьому сприяють. Для здорового стану зубів важливо правильно за ними доглядати. Регулярно чистити, не менше, ніж два рази на день і користуватися зубною ниткою.

установка стоматологической пломбы в клинике Багита