Як правильно доглядати за порожниною роту вдома

Зуби, як і інші частини нашого тіла, потребують захисту від бактерій і негативного впливу навколишнього середовища.

Якщо гігієнічні заходи проводяться нерегулярно або неефективно, на зубній емалі накопичується наліт, а в міжзубних проміжках можуть залишатися частинки їжі. Це призводить до утворення зубного каменю та провокує розвиток карієсу та пародонтологічних захворювань.

Стан зубів (85-90%) залежить від того, скільки уваги людина приділяє догляду за ними. Тому, щоб зберегти зуби здоровими і запобігти розвитку багатьох стоматологічних захворювань, потрібно регулярно і якісно проводити професійну гігієну ротової порожнини.

Засоби для догляду за ротовою порожниною в домашніх умовах

на фото улыбка после гигиены полости рта в домашних условиях

Стандартний домашній набір для догляду за гігієною ротової порожнини складається з зубної щітки та пасти. Щоб повноцінно доглядати за порожниною рота в домашніх умовах, потрібно доповнити набір деякими засобами. Для цього зубної щітки і пасти буде недостатньо, адже вони не здатні повністю та якісно очистити міжзубний простір. Бактерії і частинки їжі накопичуються саме в цих місцях. Тому необхідно додатково використовувати інші засоби.

  • Зубні щітки

Вибираючи для себе зубну щітку потрібно враховувати, в першу чергу, жорсткість щетини, розмір та зручність захоплення ручки. Найчастіше використовуються щітки середньої жорсткості. М’яка щетина підходить для чутливих зубів і при проблемах кровоточивості ясен, а жорстка – при здорових зубах і для догляду за протезами. Чистити зуби необхідно як мінімум два рази на день не менше 2 хвилин.

Не використовуйте щітку більше 3 місяців, оскільки через вологе середовище на ній накопичуються бактерії.

  • Зубні пасти

Зубна паста є основним засобом догляду за порожниною рота. Вони бувають дуже різними: лікувальні, профілактичні, кремові, гелеобразні, з різним вмістом фтору.

Лікувальні пасти використовуються тільки за рекомендацією лікаря, не варто для профілактики самостійно приміняти такі засоби гігієни, так як це може завдати серйозної шкоди здоров’ю.

на фото зубная паста для профилактики и гигиены зубов в домашних условиях

Зубну пасту можна комбінувати, наприклад при схильності до розвитку карієсу і пародонтиту (запалення навколозубних тканин). Стоматолог може порекомендувати вранці чистити зуби з протикаріозною пастою, а ввечері – з протизапальною.

Не захоплюйтеся надмірно відбілюючою пастою, так як вона потоншує емаль і може призвести до утворення карієсу.

  • Зубна нитка

Зубна нитка (флос) спеціально створена для очищення проміжків між зубами. Вона ділиться на кілька видів: плоска, кругла, кручена, покрита воском або без нього. Вибирати зубну нитку потрібно індивідуально, залежно від ваших потреб.

на фото девушка проводит гигиену полости рта с помощью зубной нити
  • Засоби для чищення язика

Багато хто забуває, що на язиці накопичується велика частина бактерій в ротовій порожнині, тому його очищення грає важливу роль в підтримці чистоти в ротовій порожнині. Буває зубні щітки вже випускаються з гумовими ребристими поверхнями для чищення язика. Також можете окремо придбати спеціальні інструменти.

  • Ополіскувачі для порожнини рота

Ополіскувач потрібно застосовувати як мінімум двічі в день. При регулярному використанні цей засіб якісно знищує бактерії і позитивно впливає на стан зубів і слизової оболонки рота.

ополаскиватель для гигиены зубов и полости рта
  • Відвідування стоматолога

Навіть якщо ви ретельно і щодня доглядаєте за зубами, пам’ятайте, що на поверхні зубів все одно залишається 30-40% нальоту, що утворився. Адже повноцінно очистити міжзубні проміжки і підʼясенні простори щіткою не вдається, і найчастіше, зубною ниткою користуються небагато. Тому бажано два рази на рік відвідувати стоматолога і проходити процедуру професійного очищення зубів від нальоту і зубного каменю.

Ці прості, але дієві методи допоможуть зберегти ваші зуби здоровими, а посмішку прекрасною на довгі роки.