ЖУВАЛЬНА ГУМКА. ШКОДА АБО КОРИСТЬ?

Як не дивно, її можна віднести до додаткових засобів гігієни порожнини рота. Давайте, для початку, розберемося, шкідлива чи корисна жувальна гумка?
З точки зору користі або шкоди, можна виділити 2 види жуйки:

  • 1. З цукром. Такий продукт містить в складі глюкозу або фруктозу. Жувальна гумка з цукром шкідлива для зубів, адже весь час, поки ви її жуєте, ви також, як і цукеркою, підживлюєте шкідливі бактерії в порожнині рота легкими вуглеводами.
  • 2. Без цукру, з вмістом ксиліту або сорбіту. Така жуйка корисна для зубів!
жевательная резинка вредна или полезна для зубов советы стоматолога клиники лечения зубов Багита в Черкассах

Чим саме корисна жувальна гумка?

Вона механічно видаляє залишки їжі з порожнини рота, які прилипають до зубів.

Механічна і смакова стимуляція за допомогою гумки збільшують швидкість слиновиділення до 10 разів. Ротова порожнина промивається слиною, яка володіє буферними властивостями. Ферменти, що входять до неї, нейтралізують кислоти продуктів харчування, крім цього в ній містяться іони кальцію, фтору і фосфору, необхідні для зміцнення емалі.

Жувальна гумка є своєрідним тренажером для порожнини рота, вона дозволяє збільшити навантаження на ясна, поліпшити їх кровопостачання. Необхідно це через те, що зараз люди вживають в основному м’яку їжу і ясна не отримують необхідне їм навантаження.

Як правильно жувати жуйку, щоб отримати максимум користі і не нашкодити?

  • Жуйте жуйку тільки після їжі, тоді шлунковий сік, що виділяється під час її жування не зробить шкоди вашому шлунку.
  • Оптимальний час жування жуйки – 10 хвилин. За цей час вона встигає виконати всі свої функції, і знову ж таки, кількість виділеного шлункового соку не буде шкідливим.
  • -Намагайтеся жувати гумку на різних сторонах щелепи, щоб рівномірно розподілити жувальне навантаження і щоб окремі м’язи не стали гіпертрофованими.
  • Не забувайте, що жуйка лише допомагає дотримуватися гігієни порожнини рота, але ні в якому разі не замінює повноцінний догляд. І не варто жувати її занадто часто, адже це може завдати шкоди, а не користі. Не забувайте відвідувати фахівця раз на півроку для профілактичного огляду і професійного чищення зубів.