ЗАХВОРЮВАННЯ ЗУБІВ

Як і інша частина нашого організму, зуби щодня піддаються впливу бактерій, які руйнують емаль, і викликають проблеми і хвороби зубів. Для того, щоб запобігти захворюванням, важливо проводити регулярну профілактику і знати які перші ознаки порушення нормального стану зубів.

Пропонуємо дізнатися найпоширеніші хвороби зубів.

Карієс

Я думаю, немає такої людини, яка ніколи не чула про карієс і не стикалася з його згубним впливом на зуби. Перші ознаки карієсу — це зміна природного кольору зуба, поява темних цяток. Це початковий процес і він проходить непомітно і безболісно. Багато людей не надають особливого значення таким змінам, і втрачають можливість уникнути появи карієсу.

симптомы кариеса

Ще симптомом карієсу є чутливість зуба до гарячого або холодного. Це відбувається через стоншення емалі. Подразник, в нашому випадку гаряче або холодне, стикається з нервовими закінченнями і викликає біль.

Причиною появи карієсу є бактерії, які знаходяться в порожнині рота. Якщо не прибирати ретельно наліт, який утворюється щодня, це призводить до їх розмноження і, як наслідок, карієсу. Якщо не захистити зуби від руйнування емалі, далі карієс проникає вглиб зуба і викликає більш серйозні ускладнення.

Флюс

Проста назва запального процесу в глибоких тканинах зуба. Причиною є запущена форма карієсу. Таке захворювання викликає запалення навколишніх тканин (щоки) і сильний біль. Це ознака того, що інфекція проникла глибоко і вже почався запальний процес. У такому випадку негайно звертайтеся до лікаря. Це захворювання не лікується в домашніх умовах.

симптомы флюcа

Кіста зуба

Кіста дуже підступна, так як довгий час може не турбувати людину, але коли з’являється запальний процес, тоді виникає вже відомий флюс. Регулярне відвідування стоматолога допоможе виявити кісту на ранніх етапах, що спрощує лікування.

Зубний камінь

Виникає при неправильному видаленні зубного нальоту, який через кілька днів твердне, перетворюючись в коричневий наліт і стає неможливо видалити його власними силами. Щоб цього уникнути, не лінуйтеся сумлінно проводити гігієну порожнини рота.

зубной камень

Перераховувати всі існуючі захворювання не має сенсу, але знати ознаки цих захворювань важливо. Виникнення захворювань зубів залежить не тільки від поганої гігієни порожнини рота, але і від стану всього організму і особливо від правильного харчування.

Наше тіло – єдиний організм, який діє заодно і якщо страждає один орган, це впливає і на інші. Бережіть своє здоров’я і своєчасно звертайтеся до лікаря!